Dobra para butów do chodzenia jest niezbędnym elementem każdej męskiej szafy. Nawet najbardziej anty-trendy mężczyzna będzie musiał znaleźć odpowiednią parę, która będzie czekać na swoją kolej na mniejsze i większe wyjścia. Jeśli poświęcisz trochę czasu, aby znaleźć klasyczną parę, w którą warto zainwestować - będą to półbuty męskie które naprawdę będą służyły Ci przez całe życie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym miłośnikiem butów, czy po prostu próbujesz coś znaleźć bo czujesz że musisz – wiedza dostępna w tym artykule pomoże Ci znaleźć odpowiednią parę. Będzie to prostsze niż początkowo myślałeś!

półbuty męskie

Jak znaleźć buty wygodne i wszechstronne?

Aby zrozumieć styl, najpierw trzeba zrozumieć elementy, które składają się na buty męskie. Przód i tył buta jest podzielony na kilka części, a to umieszczenie lub konstrukcja tych elementów tworzą unikalny styl obuwia.

Oksfordy są najbardziej podstawowym i ponadczasowym stylem męskiego obuwia. Jest to też świetny punkt wyjścia, jeśli szukasz klasycznej podstawy. Są bardzo wszechstronną opcją, która może być ubrana zarówno na formalne wyjścia, jak i na co dzień. Dzisiejsze oksfordy to nowsza wersja popularnych butów, które były rozchwytywane na uniwersytecie w 1800 roku. Ten styl półbutów stał się przestarzały, a uczniowie szukali alternatywnego stylu, który był bardziej aktualny, a więc tak powstały oksfordy, które znamy po dziś dzień. Taki rodzaj męskiego obuwia dobrze podkreśla kontur stopy. Oxfordy są jednym z najbardziej popularnych stylów ze względu na ich minimalistyczną stylistykę i zdolność do dopasowanie się do prawie wszystkiego.

Dla codziennego użytku najlepiej trzymać się pary ciemnobrązowej lub czarnej wykonanej z standardowej skóry.

Buty eleganckie – w jednym kawałku

Te buty są odmianą klasycznych oxfordów, są wykonane z jednego kawałka skóry, a nie różnych części zszywanych ze sobą. Ten styl ma tylko jedne szwy łączące skórę ze sobą w tylnej części buta przy zachowaniu oryginalnego kształtu oksfordów. Rzadkie szwy zapewniają wyrafinowany wygląd, który dodaje do wyjątkowego i minimalistyczny styl buta. Choć ten styl jest skromny, jest to rzadka odmiana typowego buta oksford i jest spotykana dość rzadko. Można ją nosić na co dzień i od święta – wszystko w zależności od rodzaju skóry i materiału podeszwy. Na przykład skóra patentowa, skórzana wersja podeszwy zdecydowanie dobrze prezentuje się z formalnym garniturem jednakże skóra pełnoziarnista, gumowana wersja ładnie pasuje do chinosów lub ciemnych dżinsów. To propozycja dla mężczyzn, którzy cenią sobie klasykę.