Urządzając biuro warto zastanowić się nie tylko nad wystrojem, ale również nad urządzeniem pomieszczeń w taki sposób, aby były one praktyczne oraz funkcjonalne nie tylko dla podstawowych pracowników, ale także dla firmy sprzątającej. Co może ułatwić zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób? Oczywiście, że kółka meblowe! Nie tylko przesunięcie mebli będzie łatwiejsze, ale również zmiana ich rozmieszczenia w pomieszczeniu.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa czy jego pracownikiem, to doskonale wiesz, jak wygląda przemeblowanie pomieszczenia, kiedy przychodzi nowy stażysta lub inny pracownik. Zaczyna się kombinowanie z odpowiednim ustawieniem biurek, regałów i krzeseł. Zazwyczaj brakuje chętnych do wielu prób ustawiania mebli, dlatego wszystko kończy się pracowaniem na ścisk, biurko w biurko. A co byłoby, gdyby część przedmiotów miała kółka meblowe? Z całą pewnością byłoby o wiele łatwiej. Dlatego wielu pracodawców kupuje fotele do biurka na kółkach – nie rysują one podłogi, tak jak nieustanne odsuwanie i przysuwanie się krzesłem do stołu. Dodatkowo są ułatwieniem dla ekipy sprzątającej – jedną ręką można przestawić fotel do biurka i sprzątać dalej. W przypadku krzeseł bez tego jeżdżącego wsparcia potrzebne są najczęściej obie ręce, nachylenie oraz przeniesienie ciężarku – i to dwukrotnie. W kółka meblowe mogą być również wyposażone małe szafki z szufladami oraz regały. Dzięki temu przemeblowanie pomieszczenia pracowniczego powinno być o wiele łatwiejsze.

Jak wybrać odpowiednie kółka meblowe? Warto się zastanowić do jakich mebli będziemy ich potrzebować? Czy będą musiały wytrzymać duży ciężar, a może będą służyć lżejszym przedmiotom? Do bardzo dużych mebli ważących sporo mogą przydać się podwójne kółka meblowe, które udźwigną wagę oraz masę przesuwanych przedmiotów. Drugą kwestią jest powierzchnia, po której będą przemieszczane meble. W przypadku podłóg drewnianych istnieje ryzyko, że twarde kółka będą rysowały podłogę, dlatego należy wybierać spośród tych wykonanych z miękkich materiałów. W przypadku regałów w pracy warto zastanowić się nad kółkami meblowymi, które można zablokować, tak aby przez przypadek nie przesunąć ciężkiego regału i nie przewrócić go przez przypadek.

Jeżeli jesteś na etapie planowania pomieszczeń w swojej firmie, dobrze zastanów się nad meblami, które mają się w nich zajmować. Spróbuj wybrać układ jak najbardziej funkcjonalny, który pomoże Tobie oraz Twoim pracownikom w szybkich zmianach oraz przemeblowaniu pokoju w nagłych przypadkach.