Na rynku dostępna jest masa nawilżaczy powietrza. Podjęcie konkretnej decyzji, jaki typ urządzenia wybrać jest niezwykle trudne, dlatego też warto zagłębić nieco temat. Eksperci uważają, że nawilżacz ewaporacyjny jest możliwie najzdrowszy i sprawiający najmniej problemów. Na wstępie jednak warto sobie uświadomić, że dzisiaj każda osoba, szukająca takiego gadżetu, jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, bez względu na to, jakim budżetem dysponuje. Czy jednak nawilżacz powietrza, jest tak istotnym sprzętem, jak twierdzą niektórzy? Czy w ogóle warto w coś takiego inwestować?

System działania

nawilżacz ewaporacyjnyMimo tego, że nie od dzisiaj wiadomo, że okres grzewczy w mieszkaniach, źle wpływa na nas, na nasze samopoczucie i zdrowie, to jednak w dalszym ciągu, sporo osób twierdzi, że sprzęty typu nawilżacz powietrza, to jedynie zbędny gadżet. Tymczasem, fakty zdają się mówić zupełnie co innego. Suche powietrze wpływa przecież na stan skóry, śluzówki, powoduje różne dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla astmatyków, alergików, dzieci, ale wpływa w zasadzie na każdą osobę. Przy niewłaściwym poziomie wilgotności powietrza możemy mieć przecież problemy ze snem i z samopoczuciem. Nawilżacz ewaporacyjny (http://www.stadler-form.pl/77-nawilzacze-powietrza) rozwiąże wszystkie tego typu problemy. Działa on w tej sposób, że odparowuje wodę z wkładu nawilżającego. Odparowanie wody odbywa się dzięki wkładowi nawilżającemu, do którego jest podawana woda ze zbiornika. W międzyczasie wentylator przetłacza powietrze przez filtr. Wszystko to sprawia, że w nawilżacza wydostaje się para wodna, niewidoczna dla nas.

Zalety nawilżaczy

Nawilżacze ewaporacyjne posiadają prostą konstrukcję i nawilżają powietrze do poziomu około 60%. Weźmy pod uwagę, że wszystko odbywa się tutaj w sposób naturalny, dlatego też jest to najzdrowszy sposób nawilżania. Produkty tego rodzaju są ponadto energooszczędne, w przeciwieństwie, do innych, podobnych sprzętów. Mało tego, używając nawilżacza ewaporacyjnego, nie musimy się martwić o to, że w danych pomieszczeniu dojdzie do tego, że poziom wilgotności będzie zbyt duży. Możemy również stosować tu aromaterapię czy inhalację, a więc coś co szczególnie docenią rodzice dzieci w praktycznie każdym wieku. Tego rodzaju nawilżacze są trwałe i praktycznie bezawaryjne, co jest ich sporą zaletą. Jest to bowiem jednorazowa inwestycja, która bardzo szybko przyniesie nam korzyści. Pamiętajmy, że nasze dobre samopoczucie jest bezcenne, dlatego też warto zakupić dobry nawilżacz, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.