Gdy chcemy kupić zdrowy, tłoczony sok, często możemy zobaczyć informację na kartoniku NFC. Dla wielu z nas znaki te nic nie oznaczają. Oznacza to zwyczajnie, sok nie z koncentratu. Jak przebiega proces produkcji soku NFC i czy rzeczywiście warto zwracać uwagę na to podczas wybory soku w sklepie? Oto kilka cennych rad!

Coś dla zdrowia

Soki NFCNFC oznacza Not From Concentrate, czyli nie z koncentratu. Jest to więc bezpośredni sok wyprodukowany w procesie tłoczenia lub w trakcie wyciskania surowców z warzyw oraz owoców. Jest to sok, który powstaje poprzez wykorzystanie wyłącznie owoców, zawierać więc powinien 100% owoców i warzyw. W trakcie produkcji soku NFC nie wykorzystywane są żadne konserwanty, szkodliwe dodatki, czy cukry, a nawet woda.

Trudno więc wyobrazić sobie lepszy i bardziej zdrowy sok. Należy jednak pamiętać, że takie soki nie mają długiego terminu spożycia. Szybko ulegają one procesowi utlenienia, co oznacza, że szybko się psują. Po kupieniu ich należy wstawić je do lodówki. Gdy zostaną już otwarte, to powinny zostać wypite w ciągu maksymalnie dwóch dni. Soki NFC można wykonywać też samodzielnie w domu. Do tego wystarczy zwyczajna sokowirówka i świeże produkty, smaczne warzywa oraz owoce.

Kupno dobrego i jakościowego soku

Każdy z nas dobrze wie, jak trudne jest kupno zdrowego i dobrego soku, którym cieszyć by się mogła cała rodzina. Większość sprzedawanych produktów zawiera wiele szkodliwych substancji, które niekorzystnie wypływają na kondycję naszego organizmu. Soki NFC są naturalnie mętnie, niepasteryzowane, najczęściej tłoczone. Do tego bardzo ważny jest również sposób pakowania, które zasady muszą być odpowiednio przestrzegane. Te świeże soki mają mały termin ważności, jednak może być pewni, że i tak zostaną szybko wypite. Poza tym, że są one zdrowe, to są także bardzo smaczne. Stanowią one świetny dodatek do wielu dań, można je również pić bez żadnego posiłku.

Soki tłoczone – świetna alternatywa dla niejadków

Wielu rodziców zmaga się z problemem niejedzenia swoich dzieci. Te szczególnie nie chcą spożywać warzyw, często też owoców. Zaradzić temu mogą właśnie soki NFC. Mają one wiele właściwości odżywczych, witamin i minerałów, które potrzebne są każdemu człowiekowi każdego dnia. Szczególnie dzieci, które dopiero się rozwijają muszą być odporne na różne choroby. Wzmocnić je mogą właśnie takie soki tłoczone. Można je spożywać podczas posiłków w domu, ale również w szkole. Są one także dobre dla tych, którzy nie przepadają za wodą, czyli najzdrowszym napojem.