Shishe lub tez inaczej fajki wodne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością pośród nie tylko młodszych odbiorców. Fajka wodna w przeciwieństwie do papierosów pozwala na stworzenie optymalnej atmosfery podczas palenia i pełniejszy relaks. Shishe coraz bardziej się popularyzują. Jeszcze kilka lat temu widok w domu tego rodzaju elementu traktowany był z lekką drwiną oraz przymrużeniem oka. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła, a shisha coraz szybciej znajduje drogę na półki w tysiącach polskich domów.

Elementy dodatkowe

Samo kupno fajki wodnej jest proste. W przestrzeniach wielkich miast bez problemu można znaleźć sklep stacjonarny, który zajmuje się sprzedażą tego rodzaju sprzętów. Jeśli jednak „na mieście” nie znalazło się żadnych pasujących do naszych gustów modeli zawsze można odnieść się do sieci. W Internecie roi się od sklepów skoncentrowanych na fajkach wodnych oraz akcesoriach pobocznych do nich. Nawet najbardziej designerską fajkę trzeba w końcu czymś rozpalić. Dla wielu konsumentów, którzy dopiero co nabyli shishe kupno węgielków jest sprawą prozaiczną – jest to błąd w wyniku, którego często nie trafiają oni z zakupem. Węgielki do shishy muszą być wysokiej jakości, żeby z palenia melasy lub tytoniu wyciągnąć maksymalny, smakowy efekt. Dobre węgielki do shishy po początkowym rozpaleniu – same dalej się żarzą, jednak nie to jest głównym elementem, na który trzeba przy wyborze zwracać uwagę. Węgielki do shishy powinny żarzyć się jednostajnie, nie dymić oraz nie zmieniać smaku tytoniu lub melasy podczas kolejnych zaciągnięć. Źle dobrane węgielki mogą błyskawicznie zniszczyć smak tytoniu, dając uczucie spalenizny – mimo, że tytoń czy melasa są naprawdę z wyższej półki. W wyniku powtarzania tego błędu (źle dobrane węgielki do shishy) wiele osób, które nie miały wcześniej styczności z fajką wodną zwyczajnie odstawia ją na półkę, gdzie zmienia się ona w element dekoracyjny zbierający kurz. Fakt shisha jako taka to świetny dodatek do pokoju, który będzie nowym oraz ciekawym elementem jego aranżacyjnej mozaiki, jednak nie jest to podstawowa rola tego produktu.

Pierwsze zakupy

Kupując shishę warto spytać się o węgielki do shishy oraz wszystkie poboczne dodatki sprzedawcy, który zna się na rzeczy. Nie warto próbować wykazać się wiedzą, której na samym początku zwyczajne się nie posiada, lecz udać się po rzetelne informacje do źródła. Dzięki temu delektowanie się fajką wodną w pojedynkę lub podczas spotkania towarzyskiego w gronie znajomych będzie bardziej udane (kiedy wszystkie elementy będą odpowiedniej jakości), inaczej istnieje duże ryzyko, że uznamy zakup za nietrafiony i w efekcie ominie nas całe morze nowych ciekawych doświadczeń.