Niejednokrotnie wykonanie prac montażowych wymaga właściwego asortymentu, który sprawi, że będzie można połączyć pewne elementy ze sobą. W tej sytuacji ważne jest, aby produkty, które kupujemy, były wytrzymałe oraz zrobionego z odpowiedniego oraz wysokiej jakości materiału.

Odpowiedni asortyment do prac

Opaski zaciskowe GBS charakteryzują się zamknięciem przegubowym i idealnie nadają się do pracy przy dużym obciążeniu. Warto zauważyć, że taśma ma wygięte brzegi. To sprawia, że wąż nie zostanie uszkodzony, niezależnie, jak mocno próbowalibyśmy go zaciskać. Jednocześnie zaciśnięta opaska gbs jest bardzo wytrzymała, co nie zawsze jest oczywiste. Jest to model opasek zaciskowych, które sprawdzają się dla połączeń nacechowanych silnym obciążeniem, a także węży, które mają mocne ściany, lub tymi wyposażonymi w spiralę metalową, lub plastikową węży ssących. Można je wykorzystywać, np. w komunikacji towarowej, ale zastosowanie ich jest znacznie szersze. Tego typu opaska gbs musi być wyprodukowana ze stalowej taśmy, która charakteryzuje się funkcjonalnością i trwałością. Jej szerokość mieści w okolicach 18 - 26 milimetrów.

Opaska gbs jestOpaski zaciskowe GBS do instalacji cieplnej pokrywana warstwą cynku. To bardzo skuteczny sposób na walkę z korozją. Profil taśmy pozwala redukować ryzyko zagrożenia, które wiąże się z uszkodzeniami mechanicznymi przewodu, który jest mocowany przy napinaniu. Tego typu asortyment wyróżnia łatwość i prostota montażu. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz zbudować właściwe połączenia. Ważna jest też siła, z którą można rozciągnąć taśmę i jej elastyczność. Mamy wtedy pewność, że opaska gbs nie ulegnie znaczącej modyfikacji i będzie można ją wystarczająco eksploatować. Można ją stosować m.in. do mocowania elastycznych przewodów, zwłaszcza tych, które zostały wykonane z odpornego materiału, np. tworzywa sztucznego, lub gumy. Można je z powodzeniem stosować w instalacjach ciekłych, czy gazowych. Materiałem jest przede wszystkim stal węglowa o działaniu antykorozyjnym, które stosuje się w określonych środowiskach.

Gdzie kupić poszczególne artykuły?

O opaskach GBS można dowiedzieć się na właściwych dopasowanych tematycznie stronach. Tego typu asortyment można natomiast kupić w wielu sklepach stacjonarnych, ale i sklepach internetowych. Nabywanie produktów on-line jest znacznie prostsze, gdyż wystarczy jedynie połączyć się za pośrednictwem platformy transakcyjnej z właściwym kontem bankowym i przelać adekwatną kwotę na konto. Można też zamówić opcję z dowozem kuriera do domu, aby zaoszczędzić czas, który trzeba przeznaczyć na odbiór zakupów.