Samochody są pasją ludzi na całym świecie. Motoryzacja przyciąga głównie mężczyzn,  którzy lubią szybką jazdę, długie godziny spędzone w garażu i nie żałują pieniędzy na ciągłe udoskonalanie i pielęgnację auta. Główną zaletą samochodowych maniaków jest fakt, że… nie ma problemu z wymyślaniem dla nich prezentu.

Upominek dla kierowcy – pasjonata powinien posiadać wartość funkcjonalną. Dlaczego? Ozdoby nie są najlepszym pomysłem, bo każdy ma swój własny gust i osobistą wizję wyglądu auta. Nie każdy kierowca ucieszy się z np. nalepek imitujących ogień, doklejanych rzęs do reflektorów, czy pluszowych dodatków do wnętrza. Najlepiej wybierać takie gadżety, które posiadają neutralny wygląd i mają swoje konkretne przeznaczenie, np. wosk samochodowy lub komplet narzędzi.

Czujnik parkowania

To niewielkie urządzenie pomaga dokładnie określać odległość od przeszkody znajdującej się z tyłu  auta. Czujnik montuje się w tylnej części samochodu. W trakcie parkowania sygnał z czujnika zostaje przekierowany na wyświetlacz, na którym pokazuje się konkretna wartość podana w centymetrach. Dzięki temu kierujący wie ile jeszcze zostało mu miejsca do manewru. Ten gadżet pomoże uniknąć lekkiej stłuczki w trakcie parkowania w ciasnym miejscu.

Wosk samochodowy

Wosk przydaje się każdemu, kto stara się jak najlepiej dbać o auto. Preparat zostawia na lakierze ochronna warstwę, która przeciwdziała osadzaniu się brudu oraz odpycha wodę. Dzięki woskowaniu, karoseria pozostaje czysta i zdrowa przez długi czas. Właściciele samochodów, którzy sami pielęgnują swoje pojazdy z pewnością docenią upominek w postaci wosku samochodowego.

Stop

Dodatkowe światło stop montuje się wewnątrz auta, na tylnej szybie. Taki gadżet zwiększa bezpieczeństwo na drodze, ponieważ jeszcze lepiej informuje kierowców znajdujących się za nami o naszym hamowaniu.

Breloczek

Nie chodzi tu o zwykłą ozdobę, ale o breloczek, który pomaga znaleźć zaginione klucze. Ten sprytny wisiorek na klucze w rzeczywistości jest mini nadajnikiem, którego położenie możemy śledzić na swoim smartfonie za pomocą aplikacji.