Wszyscy wiemy jak reklama potrafi wywierać wpływ na ludzi. Prezentuje wybrane produkty oraz usługi z jak najlepszej strony. Kiedyś reklamowanie produktów nie było tak popularne jak współcześnie. Zazwyczaj wychodziło się z założenia, że dobrych produktów oraz usług nie trzeba reklamować, ponieważ te sprzedawały się same i zawsze znalazły swoją klientelę. Teraz, gdy konkurencja jest tak duża, trzeba zrobić wiele, aby to właśnie nasz produkt, czy nasza usługa zostały wybrane. Współczesne filmy reklamowe są dostępne i w telewizji, w radio, w internecie, a nawet na ulicy. Każdy wszędzie zderza się z reklamą, co pokazuje, że trzeba zrobić naprawdę dużo, aby się wyróżnić.

reklama coca colaCiekawa okazuje się również historia reklamy. Nowoczesne reklamy pojawiały się już w starożytności i miały formę ustną. Ówcześni handlowcy wychwalali zalety swoich towarów i w ten sposób zachęcali do ich kupna. Następnie pojawiła się reklama w formie pisemnej, która opisywała wydarzenia sportowe oraz kulturalne. Prawdziwą rewolucją dla reklamy okazało się wynalezienie druku. To ona pozwoliła na rozpowszechnienie promocji różnych produktów, usług, wydarzeń, czy też ogłoszeń. Kolejnym ważnym krokiem była pierwsza masowa reklama produktu Ivory Soap w 1870 roku, natomiast pierwsza reklama telewizyjna pojawia się już w 1941 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzisiejsze rozumienie reklamy zmieniło się. Są one bardzo popularne, powszechne, i mimo tego, że chcemy za wszelką cenę ich unikać, to i tak to właśnie one powodują, że sięgamy po te, a nie inne towary, korzystamy z tych, a nie innych usług, wybieramy się w te, a nie inne miejsca.

W nowoczesnych filmach reklamowych odnaleźć można wszelkie sposoby afirmacji produktów, poprzez rzetelne ukazanie właściwych zalet danego towaru, aż po wykorzystanie znanych osób, mających przyciągnąć rzeszę klientów. To właśnie do nas konsumentów należy wybór, który z pewnością zależeć będzie od jakości prezentowanej reklamy.