Latarenki, lampiony, różnego rodzaju świece to ważny element wystroju wnętrz. Wystarczy je zapalić, by od razu wnętrze wydało nam się bardziej magiczne, by zapanowała w nim romantyczna atmosfera. Chętnie wykorzystujemy je w naszych domach, mieszkaniach, ogrodach, ozdabiamy nimi tarasy. W dzień po prostu zdobią pomieszczenie, a wieczorem, gdy na zewnątrz zaczyna się ściemniać, zapalone w nich świece zmieniają nie do poznania pomieszczenie, w którym się znajdują. Można dziś kupić latarenki i lampiony w zasadzie wszędzie, zaczynając od supermarketów, poprzez sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz, kończąc na pchlich targach i giełdach ze starociami.

Latarenki czy świece – co wybrać ?

Jeśli lubisz światło świec, na pewno chętnie je kupujesz i zapalasz. Świece długie i wąski, krótsze, walcowate, w różnych zapachach i kolorach. Czasem jednak masz ochotę na jakąś zmianę. Może sięgnąć po wosk aromatyczny? A może by tak sięgnąć po urocze latarenki? Do wyboru mamy te wykonane z drewna, z metalu, latarenki, do których możemy wstawić świecie, a wycięte w ich ściankach wzory sprawią, że w Twoim pokoju pojawią się niesamowite wzory na ścianach. Można je postawić w zasadzie wszędzie, na meblach, na parapecie, na tarasie, nie tylko w salonie, ale i w sypialni czy łazience. Wyjątkowo czarująco wygląda latarenka na kominku. W latarenkach możemy stosować zarówno świece zwykłe, jak i zapachowe. Dodatkowym atutem tych ostatnich będzie delikatny zapach, który wypełni wnętrze.

Świece i latarenki w stylu skandynawskim

Prosty, funkcjonalny styl skandynawski bardzo lubi światło. I nie chodzi tu wyłącznie o światło dzienne, ale również o to, by nawet wieczorem to światło we wnętrzach zatrzymać. Służą temu między innymi świece, różnego rodzaju latarenki, lampiony, świeczniki, podgrzewacze. Można je rozstawić w różnych częściach domu. Pięknie prezentują się lampiony wykonane z surowej sklejki czy też z jasnej ceramiki. Latarenki, świece czy lampiony to nie tylko cenne w stylu skandynawskim światło, ale także ciepły, domowy klimat.

Najmodniejsze latarenki 2015 roku

Jeżeli szukasz nowości do wystroju swojego wnętrza, proponujemy prześledzić obowiązujące trendy również w zakresie oświetlenia. Nie chodzi tu jednak o oświetlenie elektryczne, ale o świece i wszelkiego rodzaju przedmioty, z pomocą których wprowadzimy do wnętrza światło i ciepło. Polecamy latarenki wykonane z różnych materiałów, z drewna, szkła, ceramiki, metalu, a także z połączeń tych materiałów, na przykład drewniane latarenki ze szklanymi ściankami i metalowym daszkiem. Najmodniejsze będą w kolorze białym, z przezroczystym szkłem, metalem w naturalnym kolorze. Latarenki można nie tylko kupić, ale także zrobić je samodzielnie, wcale nie będzie to trudne. Samodzielnie wykonana latarenka to nie tylko światło i ciepło we wnętrzu, ale także ogromna satysfakcja z tego, że jest dziełem naszych własnych rąk.