Kiedyś lalki, klocki, resoraki były najlepszymi zabawkami dzieci. Maluchy tuliły się do swoich pluszaków i wyobrażały sobie ich przygody. Dzisiaj jest trochę inaczej. Zabawki nabierają zupełnie nowych mocy. Kiedyś maskotka wypowiadająca słabo dwa słowa robiła wrażenie i cieszyła wszystkich wokół, teraz wzbudza litość. Dzisiejsze zabawki przerastają największe wyobrażenia dorosłych. Poruszają się, mówią... i wykorzystują nowe technologie.

Jak puzzle to 3D, jak lalki to ze zmywalnym makijażem, jak klocki to skomplikowane budowle, które się poruszają. Współczesne zabawki czasami przerażają, a dorośli zastanawiają się, czy aby na pewno są to przedmioty przeznaczone dla dzieci. Jednak mimo sceptycyzmu jaki wzbudzają są bardzo kreatywną formą nauki dla najmłodszych.

Dużo producentów zabawek oferuje bardzo ciekawe produkty, które mogą uczyć dzieciaki wielu przydatnych rzeczy, a dodatkowo pokazują zupełnie inną stronę nauki. Takimi zabawkami jest cała seria hexbug, czyli specjalnych, małych robotów, które poruszają się i wchodzą w interakcje. Są to mniejsze oraz większe zabawki, które można zabrać niemalże wszędzie, bez konieczności dodatkowego sprzętu. Jest to również ciekawa alternatywa dla nauki robotyki. Dzięki małym zabawkom, które są ręcznie sterowane można pięknie zainteresować dzieci mało popularnymi dziedzinami. A rozbudzenie ich zainteresowania powinno być na porządku dziennym.

lego hexbugNajnowsze technologie umożliwiają już korzystanie z takich zabawek dla dzieci, jak roboty napędzane siłą aplikacji mobilnych! Teraz już zwykłe połączenie USB nie wystarczy. Producenci zabawek zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo dzieci oraz ich rozwój zmienia się na przestrzeni lat i starają się dopasowywać swoje produkty pod najmłodsze pokolenia. To bardzo dobre z punktu widzenia rynku oraz dopasowania pod przyszłych konsumentów.

Jeżeli zależy Ci na pobudzaniu wyobraźni swojego dziecka i zaciekawieniu go otaczającym go światem, zobacz jakimi zabawkami się bawi i spróbuj zmienić je na jeszcze ciekawsze. Jeżeli Twoje dziecko wykazuje zainteresowania różnymi mechanizmami i ciekawi go, jak działają konkretne przedmioty, to sprawdź zabawki z serii lego hexbug, http://neorobot.pl/pl/miniroboty_hexbug,  które sprawią radość Twojemu dziecku.