Każdy z nas miał swoją ulubioną postać z bajki. Każde dziecko potrafi wybrać sobie jednego bohatera, który będzie dla niego ideałem i wzorem do naśladowania. Doskonale wiedzą o tym rodzice, którzy w pewnym momencie zaczynają zastanawiać się, czy ulubiona bajka ich dziecka nie toczy się równolegle w ich rzeczywistości. A to wszystko za sprawą zabawek oraz gadżetów, które ich dzieci kochają.

Najprzyjemniejszy element dzieciństwa to bajki, które każdy z nas dobrze wspomina. Jednak rodzice mają na to spojrzenie od innej strony – finansowej. Wszelkie gadżety, które opanowały rynek przedostają się do domu, a w pokoju ich pociech odgrywają się najprawdziwsze bajki Disneya. Ostatnim trendem wśród producentów są lampy dziecięce.

lampy dziecięceWśród najpopularniejszych królują świecące gwiazdki, które wyświetlają się na suficie. Mogą one zataczać koła i stopniowo powiększać się ogarniając swoich „wszechświatem” całą przestrzeń górnej ściany nad łóżkiem. Jest to niezwykłe zjawisko do obserwacji, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci. A lampy dziecięce wygrywające melodie z ulubionych bajek, to już największy trend wśród maluchów. Bez takich lamp dziecięcych rodzice już nie mogą się obejść.

Drugim hitem w oświetleniu są lampy dziecięce w kształcie ulubionych bohaterów z bajek. Nie dosyć, że na co dzień stanowią oni wzór do naśladowania dla malucha, to jeszcze w nocy ratują go przed opresją i strachem przed ciemnością. Dziecko widząc, że to ulubiona postać z bajki oświetla drogę do pokoju rodziców czuje się bezpiecznie i pewniej. Chętniej nawet zostaje w pokoju, patrzy w swoim łóżku na Kubusia Puchatka czy Myszkę Miki i idzie spać dalej. Te nocne wrażenia i odczucia stają się coraz bardziej przyjazne, a dziecko przestaje bać się spać samemu.

Jeżeli jesteś rodzicem, a Twój maluch niechętnie zostaje w swoim łóżeczku na noc, zastanów się, co jest tego powodem. Być może boi się wszechogarniającej ciemności, która jest powodem do strachu i płaczu. Jeżeli tak, to wystarczy, że zakupisz odpowiednią lampkę dziecięcą, która oświetli lekko pomieszczenie oraz sprawi, że maluch poczuje się bezpieczniej.