Gadżety elektroniczne to świetny prezent dla każdego miłośnika nowinek technicznych. Ciągły rozwój elektroniki sprawia, że każdego roku na rynku pojawia się nowość, która błyskawicznie znajduje swoich fanów (często tylko do kolejnej, ciekawy premiery).

Urządzenia mobilne to małe komputery, które zawsze możemy mieć ze sobą- mniejsze w kieszeni, a większe w torbie- mowa tu o tabletach. Panasonic jest jedną z marek, która produkuje sprzęt elektroniczny używany na całym świecie. Gadżety tej japońskiej firmy to telefony, tablety, słuchawki, aparaty, kamery, a także domowa rozrywka, w której skład wchodzą min. akcesoria, głośniki, systemy kina domowego. Marka zajmuje się także projektowaniem i produkcją AGD, jednak tym razem skupimy się na tabletach. Panasonic to solidna firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Istnieje od 1918 roku i przez blisko 100 lat swojej działalności stała się jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie.

Tablety Panasonic ucieszą każdego gracza, który chciałby mieć możliwość odpalania konkretnej gry, lub aplikacji w dowolnym momencie. Tablety tej japońskiej marki potrafią sięgać astronomicznych cen, jednak te najdroższe i specjalnie wzmacniane są tworzone z myślą o ekstremalnych warunkach i zdecydowanie nie można traktować ich w kategorii typowego tabletu. Panasonic ma tak dużą ilość modeli tabletów, że z pewnością każdy znajdzie cos dla siebie. Wybór oczywiście zależy od naszych możliwości finansowych, jednak czasem warto dołożyć nieco więcej i cieszyć się lepszym sprzętem, lub kupić coś tańszego, jeżeli nie mamy zbyt wygórowanych wymagań. Jak jednak zrobić „odsiew” po ustaleniu cenowych widełek? Podczas kupna musimy przede wszystkim zastanowić się do czego urządzenie będzie używane. Duża ilość gier i aplikacji od razu zawęża pole do modeli z szeroką pamięcią i szybkim procesorem. Do przeglądania internetu, czytania ebooków i korzystania z kilku aplikacji wystarczy słabszy sprzęt, który też jest tańszy. Jeżeli chcemy oglądać filmy na tablecie, warto wybrać model o dużym ekranie. Jeżeli często podróżujemy komunikacją miejską, lub pociągami i pragniemy umilić sobie czas przejazdu, lepszy będzie model o mniejszym, zgrabnym ekranie, który zmieści się w torebce, czy teczce. Takie tablety Panasonic będą również odpowiednie dla dzieci, które poradzą sobie z obsługą mniejszego ekranu dotykowego. Miłośnicy sportów ekstremalnych powinni raczej skłonić się ku wzmocnionym modelom, choć jest to już wyższa półka cenowa.