zajecia gordonowskie warszawaIstnienie dodatkowych zajęć dla dzieci już w wieku przedszkolnym często kojarzy się z dbaniem o ich rozwój pod względem naukowym. Tymczasem warto wspomnieć, że już od pierwszych miesięcy życia dziecka możemy bardziej kreatywnie inwestować w jego rozwój, pozwalając na robienie czegoś, co większość dzieci uznaje za ciekawe – czyli interesować się muzyką. W wielu miastach rozwija się szeroka oferta zajęć dla dzieci. Szczególnie popularne robią się zajęcia gordonowskie. Warszawa i okolice to miejsca, gdzie rodzice są szczególnie zainteresowani nowymi formami aktywności z dziećmi. Zakup kilku spotkań dla młodej mamy i jej malucha może być świetnym prezentem. Mamie pozwoli spędzić aktywnie czas z innymi rodzicami, natomiast dziecko dozna dodatkowych bodźców, które pomogą w dalszym rozwoju.

Specyfika i przebieg zajęć

Na początek warto sobie uświadomić, na czym właściwie polegają zajęcia gordonowskie. Warszawa i okolice oferują szeroki zakres tego typu zajęć dla dzieci nawet od najmłodszych lat. Zazwyczaj zajęcia podzielone są na konkretne grupy wiekowe, również w wieku niemowlęcym. Dzieci w takim przypadku przychodzą na zajęcia po prostu z rodzicami, którzy pomagają im w wykonywaniu niektórych ruchów i przy których czują się bezpieczniej. Na zajęciach pracuje się przede wszystkim własnym głosem, łącząc go również z poruszaniem się rytmicznie – ale nadal w zakresie improwizowania wszystkich gestów. Dzięki temu każde dziecko jest w stanie samodzielnie rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku. Czasami dołącza się również instrumenty, głównie z zakresu tych orffowskich, czyli takich, jak np. kastaniety. Niejednokrotnie wykorzystywane są do zajęć chusty czy gumy gimnastyczne, zależnie od tego, co przygotuje prowadzący.

Pozytywy ćwiczeń

Warto wiedzieć, dlaczego zajęcia gordonowskie Warszawa są tak popularne wśród dzieci i rodziców. Wynika to przede wszystkim z zalet, które za sobą niosą. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają przede wszystkim lewą półkulę mózgu, co bezpośrednio wpływa w przyszłości na ogólne zdolności intelektualne. Dzieci uczęszczające na takie zajęcia o wiele lepiej od rówieśników są w stanie koncentrować się na danych ćwiczeniach, a także chętniej podchodzą do rozwiązywania konfliktów i problemów. Wynika to z większej kreatywności i wyobraźni połączonych z łatwością w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Wykształcenie muzyczne doskonale wiąże się również z późniejszym rozwojem mowy, ponieważ dziecko poprawia dykcję i uczy się płynnego mówienia nawet we wczesnym wieku, co powoduje jego sukcesy w szkole czy między rówieśnikami.