Każdy nastolatek pragnie mieć ciekawy, modny pokój, w którym nie tylko będzie mógł spędzać czas wolny i rozwijać swoje pasje, ale także w którym będzie mógł spotykać się ze znajomymi. Musi być to więc nie tylko przestrzeń praktyczna, ale także atrakcyjna, zwracająca uwagę ciekawym stylem lub pomysłowymi dodatkami. Oto kilka pomysłów na to, jak niewielkim kosztem odświeżyć pokój nastolatka.

Wyślij go za granicę

fototapety miasta

Tak, za granicę, ale bez wychodzenia z domu. Niemożliwe? Fototapety na ścianę sprawiają, że pomysł ten staje się jak najbardziej realny. Fototapeta to ciekawa alternatywa dla ścian pokrytych farbą (które szybko się brudzą) czy dla zwykłych tapet (których nie chce w swoim pokoju chyba żaden nastolatek). Wyzwaniem jest jednak znalezienie ciekawego motywu, który spodoba się naszemu dziecku. W tym wieku większość z nich marzy o wielkim świecie, przygodzie, nowych ludziach i możliwościach. Wydaje się więc, że zdjęcia największych światowych miast, takie, jak na przykład te, które znaleźć można na https://wydrukidladomu.pl/fototapeta-81-Miasta.html, sprawdzą się doskonale. Zdjęcia występują w różnorakich kolorystykach, więc każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Zapal światło

Oprócz dobrego, głównego oświetlenia pod sufitem i lampki na biurko, dobrym pomysłem jest wprowadzenie trzeciego, już stricte dekoracyjnego oświetlenia - lampek. Powieszone nad łóżkiem lub przy oknie wprowadzą do pokoju każdej nastolatki niesamowitego klimatu. Najlepiej pozwolić swojemu dziecku zdecydować, w jaki sposób chce je zawiesić w przyozdobić. W ten sposób ozdoba nabierze indywidualnego charakteru.

Wyślij dziecko na kurs szycia!

Samodzielnie wykonane poszewki na poduszki mogą stać się prawdziwym hitem. trudno tak naprawdę znaleźć coś, co byłoby w miarę oryginalne i nie powtarzało się w pokoju co drugiej nastolatki - niestety, tak właśnie wyglądają trendy, Gdy coś staje się modne, mają to wszyscy i całe poczucie wyjątkowości znika. Dlatego czasem warto jest wykonać coś samemu. Mamy bowiem gwarancję, że nikt więcej nie będzie mógł pochwalić się taką samą rzeczą. Ciekawym pomysłem na ożywienie i ocieplenie pokoju, który z jednej strony można wykonać samemu, jako że nie jest specjalnie trudny, a z drugiej nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych, jest własnoręcznie wykonana poszewka na poduszkę. Wystarczy wybrać w sklepie z tkaninami odpowiedni materiał, wyciąć a następnie zszyć poszewkę, by ostatecznie wypełnić ją wypełnieniem (w sklepach dostępne są gotowe wypełnienia do poduszek) i gotowe. Można przygotować kilka poduszek w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu ożywimy pokój. I kto wie, może zainteresujemy nasze dziecko robótkami ręcznymi, dzięki czemu będzie mogło odkryć ono w sobie prawdziwego artystę?