Nie ma niewygodnej bielizny, jest tylko ta źle dobrana. To samo można powiedzieć o wszelkich biustonoszach, brak komfortu w ich  noszeniu związany jest zwykle z faktem, że kobiety nie potrafią dobrać odpowiedniego rozmiaru. Stąd też panuje błędne przekonanie, że kobiety zazwyczaj noszą rozmiar 75B lub 75C. Oto najważniejsze wskazówki, jak umiejętnie dobrać do siebie biustonosz.

Dobre pomiary to podstawa

biustonosze

Trudno jest dobrać biustonosz, gdy nie zna się swoich wymiarów. Dobrze jest również robić mierzenie kontrolne raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy komuś towarzyszą częste wahania wagi. Pomiar obejmować musi zarówno wymiary w biuście, jak i pod nim. Do mierzenia biustu warto jest założyć cienki stanik, aby nadał on nieco kształtu biustowi. Otrzymane wyniki to jednak nie koniec obliczeń. Od wymiarów pod biustem dobrze jest odjąć 3-5 centymetrów i dopiero wynik tego działania uznać za swój. Tak obliczone oba wymiary można skonfrontować z tabelkami rozmiarów biustonoszów. I cóż, zazwyczaj okazuje się, że dla osoby noszącej zwykle rozmiar 75B, idealnie pasować będzie rozmiar 70C. To jednak nie koniec, aby dobrać idealne biustonosze.

Wygodny biustonosz

Sam rozmiar biustonosza nie wystarczy, aby zakupić wygodny i przyjemny w noszeniu model. Przede wszystkim, miseczki biustonosza muszą spełniać podstawową funkcję, a mianowicie podtrzymywać biust. Nie jest to zadanie dla ramiączek, a mimo to wiele kobiet tak myśli, stąd niewygodne użytkowanie stanika i ślady po wżynających się szelkach. Ponadto zdarza się, że fiszbiny w danym modelu przeszkadzają i gryzą. Dobre biustonosze nie powinny także się przesuwać, powodować zniekształcenia biustu czy nieprzyjemnie ocierać. Dlatego każdy model dobrze jest dokładnie przymierzyć, a więc również zrobić w nim kilka ruchów, podnieść ręce do góry, jak i również przenieść je w tył. W ten sposób można zauważyć jak dany biustonosz współpracuje z naszym ciałem. Jeśli jednak utrudnia on wykonywanie ruchów lub też się odkształca, oznacza to zwykle, że dany model nie jest dla nas. Każda kobieta ma indywidualną budowę ciała, bez względu na rozmiar piersi, dlatego niemożliwe jest, by wszystkie biustonosze pasowały idealnie. Jednak poświęcając odrobinę swoich chęci, na pewno uda się znaleźć taki biustonosz, który będzie przypominał drugą skórę. Dobór biustonosza jest ważny nie tylko na wygodę, ale także w celu zachowania zdrowia czy dobrego wyglądu biustu. Jest to istotne zwłaszcza przy dużych rozmiarach biustu, który może obciążać kręgosłup lub łatwo ulec zniekształceniom.