Choć współcześnie wiele drobnych przesyłek pakuje się do specjalnych kopert bąbelkowych, to jednak większe i cięższe przedmioty wymagają zastosowania specjalnego rodzaju opakowania tekturowego. Tego typu opakowania charakteryzują się sztywną konstrukcją i w wysokim stopniu zabezpieczają umieszczony w ich wnętrzu przedmiot/przedmioty przed przypadkowym uszkodzeniem. Oczywiście opakowania tekturowe wykorzystuje się nie tylko przy przygotowaniu przesyłek nadawanych kurierem lub pocztą, ale także przy archiwizacji różnego rodzaju dokumentów czy przy przeprowadzkach.

Jakie kartony do przesyłek pocztowych?

Opakowania tekturoweZe względu na zależność ceny za nadanie przesyłki od jej wagi, warto poszukiwać opakowań kartonowych jak najlżejszych, ale jednocześnie wysoce wytrzymałych. Dlatego do nadawania przesyłek wykorzystuje się specjalne rodzaje kartonów pocztowych charakteryzujących się wytrzymałą, zwartą konstrukcją, wykonanych z mocnej i jednocześnie dość lekkiej tektury. Oczywiście tego typu opakowania tekturowe można, a nawet powinno się w sposób dodatkowy zabezpieczyć taśmą pakową, dla uniknięcia przypadkowego rozpieczętowania podczas transportu. Kartony pocztowe występują w dużej różnorodności rozmiarów i kształtów, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z zakupem opakowania dostosowanego do wielkości, kształtu i ciężaru przesyłki, jaką chcemy nadać kurierem lub pocztą.

Jakie kartony do archiwizacji dokumentów?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmowe biuro, czy też szukasz wygodnego sposobu na przechowywanie różnego rodzaju domowych dokumentów, opakowania tekturowe o określonym formacie będą jednym z najwygodniejszych rozwiązań archiwizacyjnych. W sklepach z artykułami biurowymi, piśmienniczymi lub internetowych (https://zingpack.com.pl/pol_m_Opakowania-tekturowe-306.html) znaleźć można opakowania tekturowe w formacie A3, A4, a nawet niewielkie kartony na koperty i paragony w formacie A5 czy A6. Tego typu opakowania pozwalają w wygody sposób gromadzić i archiwizować dokumenty papierowe występuje w wielu różnych formatach – rozmiarach. Umieszczając takie dokumenty we wnętrzu kartonów, chronimy je przed zakurzeniem, wilgocią, światłem słonecznym i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą prowadzić do ich szybkiego uszkodzenia.

Jakie kartony na przeprowadzkę?

W tym przypadku potrzebujemy dużych opakowań kartonowych, najlepiej takich, które wykonano z wielowarstwowej tektury falistej. Im większy karton, tym więcej przedmiotów będziemy mogli umieścić w jego wnętrzu. Przy okazji przeprowadzki warto również pomyśleć o zastosowaniu specjalnych wypełniaczy do kartonów, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia przewożonych w nich przedmiotów, na przykład styropianu lub foli bąbelkowej.