Niepozorna taśma klejąca to niezwykle użyteczny gadżet, który sprawdzi się w wielu sytuacjach dnia codziennego. Różnych typów taśm używamy m.in. przy wykonywaniu drobnych prac naprawczych, remontowych i montażowych, przy pakowaniu i zabezpieczaniu przesyłek, przy archiwizacji dokumentów, izolowaniu przewodów elektrycznych i wielu innych zadaniach wymagających łączenia ze sobą dwóch lub większej liczby elementów. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów taśm klejących jednostronnych i dwustronnych.

Jakie to taśmy i które ich rodzaje powinny trafić na wyposażenie każdego domu?

Taśma klejącaTaśmy biurowe – to najbardziej rozpowszechniony, najtańszy i najczęściej wykorzystywany rodzaj taśmy klejącej typu transparentnego (przezroczystej) do zastosowań domowych i biurowych, znajdujący szereg różnorodnych zastosowań praktycznych. Tego typu taśmy to niezastąpione wyposażenie każdego ucznia, firmowego biura i gospodarstwa domowego. Najczęściej wykorzystuje się je do realizacji prostych prac naprawczych i montażowych. Przy pomocy takiej taśmy można wkleić zdjęcie do albumu, zabezpieczyć uszkodzony grzbiet książki lub jej rogi, podkleić ramkę z obrazkiem czy spiąć ze sobą plączące się za szafką RTV przewody.

Taśmy pakowe – do zabezpieczania kopert i przesyłek przed ich przypadkowym rozpakowaniem podczas transportu można wykorzystywać wiele typów taśm klejących, w tym klasyczne taśmy biurowe. Jeśli jednak zależy nam na większej wydajności działania, lepszym wyborem będzie specjalna, pakowa taśma klejąca. Tego typu produkt charakteryzuje się dużą wytrzymałością i wysoką siłą wiążącą kleju, która zwykle zwiększa się w czasie (gdy taśma klejąca bazuje na klejach akrylowych). W sprzedaży znajdziesz różne wersje takich taśm, w tym taśmy transparentne i barwione. Taśmy kolorowe (nieprzezroczyste) wykorzystuje się m.in. do zabezpieczania kartonów i przesyłek na czas transportu, a także do zabezpieczania kartonów z dokumentami do archiwizacji.

Taśmy naprawcze – niezwykle przydatnym rodzajem taśm klejących są tzw. taśmy naprawcze, które charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością niż klasyczne taśmy biurowe czy pakowe. Tego typu taśmy można wykorzystywać do łączenie pękniętych lub złamanych przedmiotów wielu różnych typów.

Innt ciekawy rodzaj taśm klejących

W tej kategorii produktów możemy zmieścić również taśmy izolacyjne, które wykorzystuje się izolowania naderwanych lub w inny sposób uszkodzonych – odsłoniętych przewodów elektrycznych. Cechą charakterystyczną taśm naprawczych jest rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Zwykle jest to wytrzymałe tworzywo sztuczne wzmacniane specjalnymi włóknami lub tkaniną, dla nadania taśmie klejącej większej wytrzymałości, odporności na przetarcie i zerwanie. W sklepach internetowych można znaleźć wiele rodzajów taśm klejących, dobranych do własnych preferencji: https://zingpack.com.pl/product-pol-32-TASMA-KLEJACA-SOLWENTOWA-VIBAC-biala.html.