Poszukując ciekawej lektury, powieści z głębszym przesłaniem, poruszającej wiele problemów natury egzystencjalnej, a jednocześnie lektury żywej i porywającej niebanalną historią, warto sięgnąć do wybranych pozycji z mało znanej w naszym kraju kategorii literatury chrześcijańskiej. Przykładem książki, która może tchnąć nową nadzieją, stać się ostoją w ciężkich życiowych próbach, może być Potęga Miłości, czyli jedna z najlepszych powieść napisanych przez niezwykle twórczą i znaną pisarkę chrześcijańską Francine Rivers.

Potęga Miłości jest jednym z najlepszych przykładów literatury chrześcijańskiej. Literatury, która przestawia w nieco innym świetle znane wszystkim charakterystyczne przypowieści i uniwersalne wartości niesione przez Biblię. W tym przypadku jest to powieść, która odnosi się do bezgranicznej miłości Boga. Miłości, która niosąc ukojenie, ma jednocześnie moc odmiany ludzkiego życia. Powieść przedstawia historię młodej dziewczyny zmagającej się z trudną rzeczywistością dalekiego zachodu Stanów Zjednoczonych połowy XIX wieku. Dziewczyna ciężko doświadczona przez los, a przez to wyjątkowo nieufna wobec mężczyzn, w końcu poznaje człowieka, który obdarza ją bezwarunkową miłością. Niestety życie nie pozwala zapomnieć o przeszłości, a jedynym ukojeniem pozostaje wiara, która może przynieść ulgę i tchnąć nadzieją w lepszą przyszłość.

Francine Rivers to autorka wielu powieści o podobnym przesłaniu. Jej dzieła zawsze poruszają ważne problemy natury moralnej, jednocześnie odbudowując w człowieku zaufanie i wiarę w Boga. W tym sensie jest ona autorką nie tylko powieści typowo kobiecych, ale przede wszystkim powieści chrześcijańskich, niosących ponadczasowe przesłanie miłości i nadziei. Potęga Miłości to sztandarowy przykład powieści chrześcijańskiej najwyższych lotów, czego najlepszym potwierdzeniem jest szereg nagród przyznanych autorce przez liczne stowarzyszenia pisarzy i wydawców. Jeśli szukać oryginalnego pomysłu na prezent dla bliskiej nam osoby, książki, która tchnie nadzieją i wiarą, że nawet w najtrudniejszych życiowych chwilach każdy z nas może odnaleźć pocieszenie w bezgranicznej bożej miłości, to ta pozycja jest jak najbardziej wartą uwagi.

Podobnie jak inne książki o tematyce chrześcijańskiej, powieść Potęga Miłości dostępna jest w większości dobrze zaopatrzonych księgarń, zwłaszcza w księgarniach specjalizujących się w tematyce chrześcijańskiej i religijnej. Jeżeli poszukujemy wartościowej literatury, która zapewni nam mnóstwo przyjemności podczas czytania i jednocześnie wzmocni naszą wiarę, to dobra literatura chrześcijańska będzie czymś po co warto sięgać i do czego warto często wracać.