tablica magnetycznaCodziennie nawarstwiająca się liczba obowiązków sprawa, że wielozadaniowość jest coraz bardziej wymaganą cechą w każdej pracy. Umiejętność jednoczesnego, sprawnego ogarnięcia wielu, często niezależnych od siebie sfer nie stanowi już zdolności unikalnej, lecz niezbędną. Kto jej nie posiada lub posiada w niewystarczającym stopniu bardzo ogranicza swoje zdolności na szybsze pięcie się po pracowniczej drabinie. Na szczęście istnieją proste narzędzia, które są w stanie zmaksymalizować produktywność poprzez nadawanie odpowiednich priorytetów podejmowanym działaniom. Tablica magnetyczna nie jest niczym nowym, a paradoksalnie jej znaczenie w przestrzeni biura jest ustawicznie niedoceniane.  Bagatelizacja ta wynika z jej powszedniości, ponieważ tablice tego rodzaju stanowią integralny element wyposażenia przestrzeni officowej – jak ksero.

Tablica punktem wyjścia dla rozwoju

Może brzmieć to śmiesznie jednak najzwyklejsza tablica magnetyczna, która potocznie traktowana jest jako okazjonalnie używany gadżet stanowi świetne narzędzie dla rozwoju swoich zdolności w zarządzaniu działaniami. Przeprowadzane badania udowodniły, że samo spisanie listy celów o wiele bardziej zwiększa realność ich realizacji oraz podświadomie wymusza na człowieku większe zaangażowanie. Tablica magnetyczna idzie o krok dalej – nie tyle piszemy, co przyczepiamy do niej najróżniejsze mema, notatki oraz priorytetowe sprawy. Przejrzystość przestrzeni pozwala na szybkie odnalezienie punktu wyjścia na dany dzień i szybszą realizację stosu spraw. W efekcie rozwija się w człowieku umiejętność podzielności uwagi oraz bardziej skrupulatnego planowania. Mając ustawicznie przed oczami listę zadań w postaci poprzyczepianych magnesami kartek – czyli pracowniczą mozaikę, łatwiej jest wszystko skutecznie ogarnąć.

Tablica magnetyczna w domu

Tablice magnetyczne nie wytracają swojej funkcjonalności w obrębie biura. Są one coraz częstszym dodatkiem w przestrzeni domowej – głównie w pokojach dzieci. Tam służą one do przyczepiania rozmaitych malunków oraz innych artystycznych dzieł najmłodszego członka rodziny. Jako gadżet tablica magnetyczna jest praktycznie uniwersalna, zdolna odnaleźć się w wielu aspektach codziennej rzeczywistości każdorazowo dodatnio stymulując rozwój. Koszty tego rodzaju produktów są niezwykle małe, mieszcząc się na poziomie osiągalnym dla każdego konsumenta. Warto zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie, zarówno na własne, jak i dziecięce potrzeby. Z pewnością kupno tablicy magnetycznej będzie decyzją, której sobie szybko pogratulujemy.